Adalet yürüyüşü şimdi nerede? Adalet Yürüyüşü SON DAKİKA

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yapılan ihraçlar göz altılar tutuklamalar yaklaşık 15 temmuz darbesinden 1 sene geçmesine rağmen tüm hızı ile devam ediyor. Çıkarılan KHK 'larla on binlerce kamu çalışanı FETÖ üyesi olmak suçundan görevlerinden ihraç oldular. Bu yapılan ihraç ve tutuklamaların ardı arkası kesilmiyor CHP miilet vekili Enis Berberoğlu'da tutuklanmıştı Beberoğlu'na 25 yıl ceza verildi. B u verilen ceza CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu çileden çıkardı Kılıçdaroğlu Ankara Güven Park'tan adalet yürüyüşü başlattı. Adalet yürüyüşü milyonlarca kişi katıldı her geçen günde katlanarak büyüyor. Adalet yürüyüşü 9 Temmuz İstanbul Maltepe ceza evi önünde son bulacak Maltepe ceza evinde CHP millet vekili Enis Berberoğlu yatıyor. İstanbul'da Adalet yürüyüşünün katılımının ikiye katlanacağı söyleniyor. Adalet yürüyüşü İstanbul'a ne zaman gelecek Adalet yürüyüşü ne zamn son bulacak hepsi haberin detayında bizi takipte kalınız...

Adalet yürüyüşü şimdi nerede? Adalet Yürüyüşü SON DAKİKA
Adalet yürüyüşü şimdi nerede? Adalet Yürüyüşü SON DAKİKA Asabi Adam
Bu içerik 1188 kez okundu.
sikiş porno porn

ADALET yürüyüşüne en çok hukuksuz bir şekilde çıkan KHK'larla ihraç olanlar ve yakınları katılıyor. Cezaevlerinde atılan yaklaşık 60 bin kişinin yakınları adalet yürüyüşüne tam destek veriyor. 

Adalet yürüyüşünde Kemal Kılıçdaroğlu'na özel beslenme ve ayaklarına organik ilaçlardan oluşan kremler ve merhemler sürülüyor. ,

69 Yaşında olan Kılıçdaroğlu çok iyi görünüyor Kılıçdaroğlu'nun yanından bir dakika bile ayrılmnayan ve sonuna kadar Aadlaet yürüyüşüne destek veren binlerce vatandaş var. Adalet yürüyüşüne damga vuran isimlerden biride Veysel amca oldu.

Hava Harp Okulunda oğlu olan Veysel amcanın oğlu tatbikata gidiyoruz diye kandırılarak 15 Temmuz günü göreve çağrılmış ve yaklaşık 10 aydır tutuklu oan oğlu için her gün adalet yürüyüşüne katılıyor

Veysel amaca oğlu tutuklandığı günden beri Slivri ceza evinin önünde ve adliyenin öününde ilerleyen yaşına aldırış etmeden nöbet tuttu. Ve kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü başlattığı günden beri Kılıçdaroğlu'nun yanından bir dakika bile ayrılmadı.

Tutuklamalrın arasında en çok öğretmenler bulunuyor her gün onlarca öğretmen tutuklanıyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaklaşık 5 bin hakim ve savcıda tutuklandı hakim ve savcıların tutuklulukları hale devam ediyor.

İşte adalet yürüyüşünden son dakika bilgileri haberin detayında..

Kemal Kılıçdaroğlu nerede? Yürüyüş düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 11'inci gününde geceyi geçirdiği Karacaağaç köyündeki camide bayram namazı kıldı. Ramazan Bayramı’nın ilk gününü Bolu’da geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerini, huzurevini ve İzzet Baysal’ın Anıt Mezarı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinde çocuklara bayram harçlığı verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu nerede? Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşte nerede?  'Adalet Yürüyüşü'nün 11'inci gününde geceyi geçirdiği Karacaağaç köyündeki camide bayram namazı kıldı. Ramazan Bayramı’nın ilk gününü Bolu’da geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerini, huzurevini ve İzzet Baysal’ın Anıt Mezarı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinde çocuklara bayram harçlığı verdi.

KILIÇDAROĞLU NEREDE?

Ankara’dan başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’ne Bolu’da devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı’nın ilk günü olması nedeniyle yürüyüşüne ara vererek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Karacaağaç mevkii D-100 Karayolu üzerinde bulunan tır parkında konaklayan Kılıçdaroğlu, bayram ziyaretlerine ilk olarak, 1984 yılında Şemdinli’de şehit olan İsmail Şeremet’in ailesi ile başladı.

Çaydurt mevkiinde bulunan aileyi bir grup partili ile ziyaret eden Kılıçdaroğlu, şehit İsmail Şeremet’in mezarı başında dua okuduktan sonra ailenin yaşadığı eve gitti. Burada bir süre kalan Kılıçdaroğlu, daha sonra 15 Temmuz hain darbe girişiminde İstanbul’da şehit edilen polis memuru Ozan Özen’in ailesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, şehit polis memuru Ozan Özen’in Sümer Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret ettikten sonra kendisiyle bayramlaşmak isteyen çocuklara bayram harçlığı verdi.
Ziyaretlerine Bolu’nun hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal’ın Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsünde bulunan Anıt Mezarı ile devam eden Kılıçdaroğlu, burada da dua ettikten sonra anı defterine duygularını yazarak ayrıldı.
Son olarak İzzet Baysal Huzurevi’nde bulunan yaşlıları ziyaret eden Kılıçdaroğlu yürüyüş için tekrar Karacaağaç mevkiiden bulunan tır parkına geldi.

 

Oğlu için adalet yürüyüşünde

10 aydır İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde nöbet tutarak, tutuklu Hava Harp Okulu öğrencisi oğlunun serbest kalmasını talep eden “Veysel Amca” Ankara’daki Adalet Yürüyüşüne katıldı.
“Veysel Amca” olarak bilinen yaşlı adam, elinde tuttuğu Türk Bayrağı, oğlunun fotoğrafı ve Atatürk'ün resmi ile 10 aydır nöbet tuttuğu Çağlayan Adliyesi'nden, Ankara'ya geldi ve yürüyüşe katıldı.


“TATBİKATA GİDİYORUZ DİYE KANDIRILDI”

Yaşlı adamın oğlu, Anadolu Zeytinburnu Lisesi’nden takdirle mezun olmuş, İstanbul Üniversitesi’ni kazanmıştı. Ancak babasının talebiyle Hava Harp Okulu’nu tercih etmişti. Veysel Amca, oğlunun ‘tatbikata gidiyoruz' diyerek Boğaz Köprüsüne götürüldüğünü, oradan da Çağlayan Adliyesi’nde savcıya teslim edildiğini ve 10 aydır Silivri’de tutuklu bulunduğunu belirtti.

.SİLİVRİ Adalet Yürüyüşü'nde bugün 15. gün. Kortejin bugünkü hedefi ise Sakarya’nın Hendek ilçesi. Bugünkü etabın başında konuşan CHP lideri "Aşırı sıcaklar yüzünden belki biraz daha ağır yürüyeceğiz ama herkes emin olsun. İster çok sıcak olsun ister çok soğuk olsun ister yağmurlu olsun ister sis olsun.

Yürüyüşün önderliğini yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her sabah olduğu gibi bugün de yürümeye başlamadan önce gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamadan sonra CHP lideri ve beraberindekiler kamp alanından yola çıkarak D-100 üzerinden Bolu dağına doğru yürümeye başladı.

Kortejde otobüslerle bölgeye gelen partililer ve vatandaşlar yerini alırken, Kılıçdaroğlu’na kızı Aslı Nadir, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da eşlik etti.

Kılıçdaroğlu’na güzergah boyunca yol kenarında bekleyen yurttaşlar destek verdi. CHP lideri zaman zaman durarak yurttaşlarla bayramlaştı.

Yürüyüşe ilk mola 5,5 kilometrenin ardından Abant kavşağında verildi.

Bol bol sıvı tüketti

Buradaki aranın ardından yeniden yola koyulan kortej, 900 rakımlı Bolu dağına tırmanışa geçti. Elmalık köyündeki üst geçitte toplanan bir grup Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Grubu polis uzaklaştırdı.

Kılıçdaroğlu’nun sıklıkla sıvı aldığı görülürken, yürüyüşe katılanlarla tepki gösteren araçtaki kişiler arasında ‘arbede yaşandı.’ İtiş kakış sırasında aracın camları kırıldı. Yine polisin müdahalesiyle araç uzaklaştırıldı.

CHP lideri, ilk moladan sonra 6,5 kilometre yürümesinin ardından Bolu dağındaki Köroğlu tesislerinde bir mola daha verdi.

Vekiller için önlem

Tesislerde yapılan merkez yürütme kurulu (MYK) toplantısından, yürüyüşteki 25 milletvekiline ‘görevli’ yazan yelek giydirilmesi kararı çıktı. Ayrıca vekillerin kortejde ‘aralara yerleştirilmesi’ de kararlaştırıldı.

Yeniden yola çıkmadan önce açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, şunları kaydetti: “Bundan sonra arabayla gelip yanımızda durup bize saldırsalar dahi karşılık vermeden yürüyüşe devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte bu kitleyi asla ve asla barışçıl bir yürüyüş yapan, adalet talebini dile getiren kitle olmaktan farklı gösterecek başka başka sloganlar, çok sevdiğimiz slogan dahi olsa, sadece ya ‘Adalet adalet’ ya da‘Hak, hukuk, adalet’ diye bağırıyoruz. Sayın genel başkanın hepinizden özel ricası budur. En sevdiğiniz slogan dahi olsa bu bir partiye ait yürüyüş olmadığı için her farklı slogan kitleyi biraz azaltabilir. Birilerinin gönlünü kırabilir. Yürüyeceğiz, vardığımız yerde milyonlar olacağız. Bugünkü varlığımızı tarih unutmayacak.”

Bolu dağında kamp

Bora ERDİN/Çağatay GÜRÜCÜ- SÖZCÜ

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on beşinci gününde de İstanbul'a doğru yürüyüşüne devam ediyor.  Kemal Kılıçdaroğlu geceyi Düzce'nin Gömüşova ilçesinde kurulan kamp alanında geçirdi. Tarihi yürüyüşün on beşinci gün etabı Kılıçdaroğlu’nun kısa basın açıklamasının ardından başladı.

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR:

12:00 Kortej D-100 Karayolu’nu takip ederek öğle saatlerinde Sakarya’nın Hendek İlçesi’ne ulaştı. Yürüyüşün 15’inci gününde Sakarya’ya ulaşılırken, Sakarya’dan da partililer yürüyüşe katıldı.

Sakarya’da partililer Kılıçdaroğlu’nu ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ ve ‘Sen özgürlük türküleri söyle, Sakarya izinde’ yazılı pankartlar ve ‘Adalet’ yazılı dövizlerle karşıladı.

Hendek Beylice Mahallesi’ne gelindiğinde mola verildi. Beylice Ortaokulu’nun yanındaki karavana geçen Kılıçdaroğlu dinlenmeye çekildi.

11:00 – Yaklaşık yarım saat dinlenen Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, ikinci etap için tekrar yürüyüşe başladı. Bu bölümde Kılıçdaroğlu, bando ve cübbeleriyle yürüyüşe katılan avukatların arkasında yürüdü. Yürüyüş sırasında ‘görevli’ yazılı kırmızı tişöret giyen 25 milletvekili kortejin düzenli bir şekilde yürümesi için görev yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun, Gümüşova Rampaları’nın son bölümünde zorlandığı ve terden gömleğinin ıslandığı görüldü. Kılıçdaroğlu, ikinci etapta 4.5 kilometre yürüdü.

Biz kararlıyız, azimliyiz, İstanbul'a adalet için yürüyeceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu özellikle Anayasa referandumu sırasında 'evet' oyu verenlerin de kendilerine sempatiyle baktıklarını, yürüyüşe destek verdiklerini söyledi. Sözcü TV ekibi de tarihi yürüyüşü adım adım takip ediyor.

Yeşilyayla mevkisindeki mola yerinde Kılıçdaroğlu’nu Aydınlı efeler, efe kıyafetleriyle karşıladı, yörük poşusu hediye etti. Kılıçdaroğlu, kısa süre efelerle yan yana yürüyerek mola yerine ulaştı. Kılıçdaroğlu, 15’inci günün ilk iki etabında toplam 8.3 kilometre yürüdü. Kortej yürüyüşünü sürdürüyor.

 

09:30 – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününde, geceyi geçirdiği Gümüşova Fatih Mahallesi’nde yaşayan Dursun ve Fatma Durmuş ailesini ziyaret etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Düzce’de ziyaret ettiği aileyle sohbet ederek, çay içti.

08:45 – Yürüyüşe İzmir’den gelen avukatlar cübbeleriyle katıldı. Tokat’tan gelen şehit aileleri de kortejdeki yerlerini aldılar.

 

Tarihi yürüyüşe İzmir Barosu avukatlarının oluşturuğu Bando Sol isimli bando da çaldığı marşlarla destek veriyor.

08:00 – Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından kortej Hendek’e doğru yürüyüşe geçti. Bugünkü güzergâh yaklaşık 20 kilometre.

Daha sonra Kılıçdaroğlu bugünkü yürüyüşün üçüncü etabına ‘Hak hukuk adalet’ sloganı atarak başladı.

Yürüyüşün bu bölümünde, AKP’nin kurucularından Abdüllatif Şener de ‘Adalet’ yazılı bir döviz taşıyarak Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

Bolu dağı zirvesinden inişe geçen CHP lideri, yol kenarında AKP bayrağı açan gruba alkışlarla karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, üçüncü etapta da 6 kilometre yürüyerek günü tamamlamış oldu.

Düzce il sınırına giren CHP lideri, Bolu dağında bulunan Varan tesislerindeki kampta geceyi geçirecek. Kılıçdaroğlu DHA’nın hesabına göre bugün 18 kilometre yürümüş oldu.

Yürüyüşün, Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu İstanbul’daki Maltepe Cezaevi önünde 9 Temmuz’da son bulması planlıyor.

 

TERÖRE KARŞI HEPİMİZİN NAMUSLU BİR ŞEKİLDE TAVIR ALMASI LAZIM

‘Adalet Yürüyüşü’nde 15’inci gün etabının  başlangıcında konuşan Kılıçdaroğlu, “Bugün havanın çok sıcak olacağı söyleniyor.

O nedenle biraz daha dikkatli olacağız. Belki biraz daha ağır yürüyeceğiz. Sıcağın önümüzdeki günlerde daha da artacağı ifade ediliyor. Şundan herkes emin olsun. İster çok sıcak olsun ister çok soğuk olsun ister yağmurlu olsun ister sis olsun.

Biz kararlıyız, azimliyiz, İstanbul’a adalet için yürüyeceğiz. Biz adalet için toplumun vicdanı için yürüyoruz. Bu yürüyüşümüze toplumun çok değişik kesimlerinden sempatiyle bakanlar var.

Özellikle Anayasa referandumu sırasında ‘evet’ oyu kullanan pek çok vatandaşımız da bize sempatiyle baktıklarını, yürüyüşümüze destek verdiklerini ifade ediyorlar. Biz de onlara yürekten teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BUNLARIN TERÖRÜ BİTİRECEKLERİ YOK”

Art arda gelen şehit haberleri nedeniyle derin üzüntü yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Her gün yeni şehit haberleri geliyor. Terörsüz bir Türkiye, hepimizin ortak arzusudur. FETÖ’den mi geliyor, PKK’dan mı geliyor, DHKP-C’den mi geliyor; terör kimden gelirse gelsin teröre karşı hepimizin namuslu bir şekilde tavır alması lazım. Teröre karşı ortak mücadele etmemiz lazım.

Hükümet yetkililerine her zaman şunu söyledim. Arkadaşlar, siz terörü bitirmek için ne istiyorsunuz? Her istediklerini aldılar; ama bitmiyor. Referandum geldi. Referandumda da “‘Evet’ oyu verin, terör bitecek”, afişlerle donattılar. Şimdi terör bitsin, diye ‘evet’ oyu veren vatandaşlarımın vicdanına sesleniyorum. Artık kandırılıyorsunuz bunu düşünün. Bunların terörü bitirecekleri yok. Biz; terörün olmadığı, adaletin egemen olduğu bir ülkeyi inşa etmek istiyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin cadde dükkanları 24 ay 0 faiz fırsatıyla satışa çıkıyor!
Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin cadde dükkanları 24 ay 0 faiz fırsatıyla satışa çıkıyor!
Katarakt Ameliyatı Hakkında 15 Soru 15 Cevap
Katarakt Ameliyatı Hakkında 15 Soru 15 Cevap
imagmundi.com ilgiizmir.com filmizlethd.com bursa escort izmir escort bodrum escort escort izmir sukaseo.com
kartal escort