Adnan Oktar Grubuna 2.Dalga Operasyon 8 Kişi Gözaltına Alındı,Adnan Hoca Kimdir Nereli Yaşı ?

Adnan Oktar cemaatine yaklaşık 3 ay önce düzenlenen operasyonda 187 kişi gözaltına alınıp bunlardan 137 kişi tutuklanmıştı Bugün operasyonda 2.düğmeye basıldı ve sağ kolu olan Tarkan Yavaş ile birlikte 8 kişi daha gözaltına alındı.

Adnan Oktar Grubuna 2.Dalga Operasyon 8 Kişi Gözaltına Alındı,Adnan Hoca Kimdir Nereli Yaşı ?

Adnan Oktar cemaatine yaklaşık 3 ay önce düzenlenen operasyonda 187 kişi gözaltına alınıp bunlardan 137 kişi tutuklanmıştı Bugün operasyonda 2.düğmeye basıldı ve sağ kolu olan Tarkan Yavaş ile birlikte 8 kişi daha gözaltına alındı.

Adnan Oktar Grubuna 2.Dalga Operasyon 8 Kişi Gözaltına Alındı,Adnan Hoca Kimdir Nereli Yaşı ?
10 Ekim 2018 - 09:34

Adnan Oktar soruşturması kapsamında bugün yeni bir operasyon düzenlendi.Adnan Oktar Cemaati'nin 2 numaralı ismi olduğu ileri sürülen Tarkan Yavaş'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına dlındı.

Gözaltına alınanların Emniyet'e götürüldüğü ve sorgu işlemlerine başlanacağı öğrenildi.

135 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

15 Temmuz 2018'de Adnan Oktar Cemaati'ne yönelik yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 187 kişiden aralarında Adnan Oktar'ın bulunduğu 135 kişi tutuklanmıştı.

Adnan Oktar'a operasyon kapsamında, "cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, şantaj ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından, ayrıca küçük yaştaki mağdurlar S.M ve G.Ç’ye yönelik cinsel istismar eylemleri, müştekiler H.U ve E.A’ya yönelik cinsel saldırı ile 22 kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel saldırı ve çocuğun cinsel istismarı eylemlerine de bizzat iştirak ettiği" suçlamaları yöneltilmişti.

ADNAN OKTAR KİMDİR NERELİ YAŞI ?

1956 yılında Ankara'da doğan Oktar, 1979 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisini girdikten sonra kendi ifadesine göre "Adnan Hoca Grubu" isimli yapılanmasını da burada oluşturmaya başladı:

"1979-80 yıllarında Adnan Hoca Grubu olarak bilinen örgütlenmeyi tek başıma oluşturmaya başladım. O dönemde Yasin Gürlek ve 2-3 kişi daha benim yanımda idi. Daha sonra Akademi öğrencileri arasından 20-25 kişilik bir grup oluşturdum. Gürlek halen benim müridimdir ancak örgüt içinde bir görevi yoktur."

 

Oktar, "Harun Yahya" isimli internet sitesinde Mimar Sinan yıllarına ilişkin şunları anlatıyor:

"Güzel Sanatlar Akademisi, Fındıklı. Orayı gözüme kestirdim, orası çok iyiydi. Hem Marksistlerin çok yoğun olduğu bir yer, yani tamamen onların hakimiyetindeydi, hem de sanatın kalesi. Üstad Said-i Nursi Hazretleri de, sanat, marifet ve ittifakla karşı mücadele vereceğiz diyor, ateizme karşı. Ben tam yerine gidiyorum o zaman dedim.

"Üçüncü olarak kazandım. Okul benim için çok uygundu. Atölye çalışması vardı, devam mecburiyeti yani o kadar kontrollü değildi. Sabahtan akşama kadardı okul. Açıktı atölye de, yani inanılmaz kolay faaliyet yaptım Allah'a şükür. Darwinizm ile ilgili kitaplar dağıttım. Tebliğ yaptım, anlattım. Okul iyice doyduktan sonra, yani kanaatim geldikten sonra, ben dedim, şimdi Felsefe bölümüne geçeyim İstanbul Üniversitesi'nin. Üniversite imtihanlarına girdim. Orası da yine ilk tercihimdi, orayı da kazandım. Orada da faaliyetlerime başladım, devam ettim. Ama baktım ki, fert fert anlatmaktansa kitap olarak anlatmak daha etkili olacak, daha geniş kitlelere yönelecek. O zaman kitap yazmaya karar verdim."

1987'de Harun Yahya takma adıyla "Yahudilik - Masonluk" isimli bir kitap yazan Oktar kendi ifadelerine göre bu kitap yüzünden tutuklandı ve 9 ay cezaevinde kaldı.

Cezaevi sonrasında ise "şizofreni" teşhisi ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 10 ay kalan Oktar, Adli Tıp Kurumu'nun teşhisi "İdealist Pasoniye" (liderlik hezayanına sahip) çevirmesiyle tahliye oldu.

Oktar yine "Harun Yahya" isimli internet sitesinde, akıl hastanesi sürecine ilişkin de şunları anlatıyor:

"Abdülhamit devrinden kalma eski bir binada 300 tane cinayet işlemiş akıl hastasıyla beraber, bahçeye çıkamayacak, telefon edemeyecek şekilde orada tutuldum, ki o zaman cinayet işlemiş akıl hastaları bile dışarıda geziyordu, ama bana bu yasaktı, hatta hemşirelerle, doktorlarla görüşmem de yasaktı benim, yani öyle bir durum vardı."

1991 yılında, 35 yaşındayken Bilim Araştırma Vakfı'nı kuran Adnan Oktar'ın yapılanması bu yıllarda büyümeye ve yapılanmasındaki kişiler de "Adnan Hocacılar" olarak anılmaya başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum